Strategie Senioralne

05-120 Legionowo, ul. Piłsudskiego 3, tel. (22) 784-05-15, tel. (22) 774-50-80

15 maja 2020rok

Przewodniczący
Mazowieckich Rad Seniorów

Szanowne koleżanki i koledzy

Od 15 marca 2020 roku wszyscy seniorzy na Mazowszu i w całej Polsce znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji spowodowanej szalejącą na Mazowszu epidemią korono wirusa. My seniorzy przyzwyczajeni do codziennych spacerów, zakupów wyjazdów do sanatoriów czyli do naszej codziennej aktywności zostaliśmy zamknięci w domach ze swoimi problemami. Większość z nas znosi to bardzo źle tym bardziej , że mieliśmy swoje plany związane
z przybliżającą się wiosną, ogródkami, działkami itp. Po zimie, która też większości z nas nie pozwalała na nasze normalne aktywności.

Mija półtora miesiąca a my dalej nie wiemy co nas czeka w najbliższych dniach i jak mówią specjaliści może miesiącach. Odłożyliśmy swoje planowane operacje , wykupione wyjazdy, zaliczkowane koncerty itp.

Co robić dalej ? , jak żyć ? co robić z nadmiarem czasu? aby nie zwariować .Takie pytania przychodzą do głowy wielu z nas.

Uważam, że wiele rzeczy możemy zrobić nawet w tej trudnej skomplikowanej sytuacji nie wychodząc z domu a wiele działań może być realizowanych i inspirowanych przez Rady Seniorów, Uniwersytety Trzeciego Wieku, ZERiI, Wolontariat Senioralny i inne organizacje senioralne.

Mazowiecka Akademia Seniorów proponuje wam swoją stronę internetową https://spp-nadzieja.nazwa.pl/ na której zamieszczamy dobre praktyki realizowane w tym trudnym czasie przez seniorów i na rzecz seniorów. Kiedy rozmawiam z wami telefonicznie czy e-mailowo mówicie, że życie senioralne w gminach, miastach powiatach praktycznie zamarło. Panuje ogólne zniechęcenie i brak perspektyw co przyniesie najbliższy dzień i juto. Są jednak środowiska senioralne, które się nie poddają i próbują podejmować różne działania. Takie działania pokazujemy na naszej stronie. Będziemy bardzo zadowolenie jeśli pozwolą one wam z nich skorzystać. A może podzielicie się z nami swoimi pomysłami i działaniami
w waszych środowiskach. Chętnie pokażemy je na stronie Akademii.
Piszcie do nas na e-mail: mazowieckieprs@wp.pl

Po zakończeniu pandemii uważam osobiście, że „ obudzimy się” w innej Polsce dla nas seniorów trudniejszej. Wielu z nas będzie musiało zaprzyjaźnić się z komputerem nie chcąc narażać się na stres i jeszcze większe wykluczenie. Dlatego zachęcam seniorów do korzystania ze wszystkich możliwych okazji aby te braki wyeliminować bądź kupując choćby na raty laptopy lub prosić samorządy o wsparcie na zakup komputerów.

Przewodniczący Prezydium
Kierownik Mazowieckiej Akademii Seniorów
dr Roman Biskupski


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *